Nawet 1520 zł jednorazowo. Wystarczy, że masz Internet w domu

Termin się zbliża i czasu jest coraz mniej. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, warto skorzystać z ulgi na Internet. To nawet 1520 zł w kieszeni.

Termin rozliczenia deklaracji podatkowych zbliża się wielkimi krokami. W tym roku wyjątkowo upływa on 2 maja, ponieważ 30 kwietnia jest niedziela, a 1 maja święto. Jeżeli jeszcze nie złożyliście dokumentu warto wprowadzić jedną zmianę, która da Wam nawet 1520 zł zwrotu.

W tym roku rząd wprowadził wiele nowych ulg, jest też kilka wprowadzonych wcześniej. Jedną z nich jest ulga na Internet. Co więcej, możemy odliczyć każdy rodzaj Internetu, zarówno stałe łącze, kablówkę, jak i sieć satelitarną czy łącze bezprzewodowe np. z telefonu. Jest jednak kilka warunków.

Po pierwsze ulga obowiązuje tylko jeżeli Internet odliczamy pierwszy raz i nie robiliśmy tego wcześniej lub odliczamy go drugi raz, ale w kolejnym roku po pierwszym odliczeniu. Tak więc jeżeli pobraliśmy już pieniądze za ulgę w 2020 roku, nie możemy tego zrobić ponownie, ale jeżeli zrobiliśmy to w 2021 roku, nie ma przeciwwskazań, by zrobić to ponownie.

Po drugie, musimy rozliczać się według skali podatkowej lub ryczałtem ewidencjonowanym.

Po trzecie, aby skorzystać z odliczenia, nie mogliśmy odliczyć Internetu już wcześniej, czyli nie zaliczaliśmy Internetu do kosztów uzyskania przychodów lub jego koszt nie został już zwrócony w jakiejkolwiek innej formie.

Po czwarte, musimy uważać w przypadku usług łączonych. Nie ma problemu, by odliczyć Internet z telefonu lub Internet połączony z telewizją kablową, ale ważne, by na rachunku była kwota wyszczególnione, odpowiadająca tylko za korzystanie z Internetu.

Odliczyć możemy maksymalnie 760 zł na osobę. Jeżeli rozliczacie się z małżonkiem, możecie odliczyć aż 1520 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]