PKP wprowadza specjalną ofertę na Majówkę! Niektórzy pojadą za darmo!

Już w najbliższych dniach Polacy wyruszą na majówkowe wyjazdy. Mając na uwadze komfort pasażerów, PKP Intercity wzmocni najpopularniejsze połączenia dodatkowymi wagonami. Zwiększona liczba miejsc pojawi się w ponad 80 składach. Na okres majówki PKP Intercity zaplanowało także uruchomienie dodatkowych pociągów.

Fot. Materiały prasowe Intercity.pl

W planach przewoźnika jest wzmocnienie 85 pociągów dodatkowymi blisko 100 wagonami, a także 5 elektrycznymi zespołami trakcyjnymi ED74, które będą jeździć na popularnych trasach w okresie od 28 kwietnia do 7 maja. Z dodatkowych wagonów skorzystają podróżni wyruszający m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Łodzi, Katowic czy Lublina, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Kołobrzeg. Liczba wagonów przewidzianych do wzmocnień rozkładowych połączeń z każdym dniem będzie wzrastać.

Dodatkowe połączenia na okres majówki

Obserwując rosnące w ostatnich dniach zapotrzebowanie na majówkowe podróże, PKP Intercity zdecydowało się na uruchomienie dodatkowych połączeń na najbardziej popularnych kierunkach. Podróż na Mazury ułatwi mieszkańcom Warszawy dodatkowy pociąg IC Żeromski – BIS rel. Warszawa – Olsztyn. Dla miłośników polskiego morza uruchomione zostaną dodatkowe połączenia IC Bałtyk – BIS, IC Pobrzeże – BIS oraz IC Heweliusz – BIS, które do Gdyni wyruszą kolejno z Poznania, Warszawy i Wrocławia. Na okres majówki PKP Intercity zaplanowało uruchomienie łącznie ośmiu dodatkowych składów. Są nimi:

• IC 7550 Bałtyk – BIS – rel. Poznań – Gdynia; kursujący 29, 30 kwietnia oraz  3, 6 i 7 maja;

• IC 5750 Bałtyk – BIS – rel. Gdynia – Poznań; kursujący 29, 30 kwietnia oraz 3, 6, 7 maja;

• IC 65161 Heweliusz – BIS – rel. Wrocław – Gdynia; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;

• IC 56160 Heweliusz – BIS – rel. Gdynia – Wrocław; kursujący 30 kwietnia i 7 maja;

• IC 15159 Żeromski – BIS – rel. Warszawa – Olsztyn; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;

• IC 51158 Żeromski – BIS – rel. Olsztyn – Warszawa; kursujący 30 kwietnia i 7 maja;

• IC 1517 Pobrzeże – BIS – rel. Warszawa – Gdynia; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;

• IC 5116 Pobrzeże – BIS – rel. Gdynia – Warszawa; kursujący 30 kwietnia i 7 maja.

Dodatkowo 1 maja na torach zadebiutuje nowy pociąg IC Kinga, który połączy Warszawę z Krakowem. Będzie kursował codziennie, a po drodze zatrzyma się między innymi w Radomiu i Kielcach. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnym elektrycznym zespołem trakcyjnym ED160 FLIRT, na pokładzie którego będzie klimatyzacja i udogodnienie dla podróżnych z niepełnosprawnościami, rowerzystów czy rodzin dziećmi. Także od 1 maja krakowianie zyskają dodatkową możliwość dojazdu do Bydgoszczy, zaś bydgoszczanie – do Łodzi i Krakowa, a to dzięki wydłużeniu do Bydgoszczy relacji pociągu IC Kazimierz kursującego pomiędzy Łodzią Fabryczną a Krakowem.

Jeszcze prostsza rezerwacja miejsc

PKP Intercity rozszerza możliwość graficznej rezerwacji miejsc o kolejne składy wagonowe. W lutym br. przewoźnik udostępnił taką funkcję w wybranych pociągach kategorii EIC, pod koniec marca – w części połączeń kategorii IC. Funkcja ta stanowi istotne udogodnienie, dzięki któremu każdy pasażer może wybrać preferowane przez siebie miejsce czy sprawdzić frekwencję w pociągu. 1 maja przewoźnik udostępni rozwiązanie również w wybranych składach TLK. Graficzna rezerwacja miejsc będzie możliwa w pociągach:

• IC 18100/1 – 81100/1 Gałczyński rel. Warszawa – Szczecin – Warszawa;

• TLK 10100/1 – 10110/1 Żubr rel. Warszawa – Białystok – Warszawa;

• TLK 12120/1 – 21120/1 Inka rel. Warszawa – Lublin – Warszawa;

• TLK 28100/1 – 82100/1 Staszic rel. Lublin – Szczecin – Lublin;

• TLK 45102/3 – 54102/3 Flisak rel. Katowice – Gdynia – Katowice;

• TLK 58110/1 – 85110/1 Bory Tucholskie rel. Gdynia – Kostrzyn – Gdynia.

Najtaniej z PKP Intercity

Pasażerowie, którzy planują podróże w większym gronie mogą skorzystać z oferty dla małych grup – Taniej z Bliskimi. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co istotne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Warto pamiętać, że bilety należy kupić najpóźniej 1 dzień przed wyjazdem. Dzięki Taniej z Bliskimi podróże koleją z rodziną lub grupą przyjaciół są tańsze. Dostępna jest również oferta promocyjna – Bilet Rodzinny – na połączenia ekspresowe EIC i EIP. Pozwala ona obniżyć koszty podróży o 30%. Podróżując zatem w grupie od 2 do 5 osób, w tym z dzieckiem, które nie ukończyło 16 lat, warto skorzystać z Biletu Rodzinnego.

We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać z Karty Dużej Rodziny, która daje 30% rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).

Podróżując z dziećmi warto pamiętać o tym, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100% w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich bilet z tą ulgą.  Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37% – na podstawie legitymacji szkolnej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]