Znana blogerka Julia K. i aktor Maciej M. z zarzutami. Prokuratura potwierdza

Blogerka Julia K. i aktor Maciej M. będą odpowiadać przed sądem za promowanie w Internecie mocnych alkoholi.

Autorstwa Serecki – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59317229

Warszawska prokuratura skierowała przeciwko influencerce Julii K. oraz aktorowi Maciejowi M. akt oskarżenia. Chodzi o udostępniane przez nich treści w mediach społecznościowych. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o promowanie alkoholi.

Co się wydarzyło?

Jak informuje TVP Info: „akt oskarżenia przeciwko influencerce Julii K. i aktorowi Maciejowi M. do sądu skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie„.

Te doniesienia potwierdza rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. „Prokuratorzy oskarżyli Julię K. i Macieja M. o reklamowanie napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi za to kara grzywny od 10 do 500 tys. złotych”

W aktach oskarżenia przeczytamy, że Julia K. 23 czerwca ub.r. na Instagramie opublikowała promocję włoskiego piwa, a aktor Maciej M. 31 sierpnia 2021 roku i 6 lipca ub.r. na swoim profilu w mediach społecznościowych reklamował szkocką whisky i włoskie piwo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]