10 zł za wypłatę z bankomatu! To nie żart! Te banki właśnie tyle będą pobierały!

Ogromne zmiany czekają już niedługo klientów wielu banków. Kilka z nich zapowiedziało podwyżki. Za wypłatę z bankomatów w niektórych przypadkach zapłacisz nawet 10 zł.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Zmiany w tabeli opłat i prowizji zapowiedział już m.in. bank PKO BP. Od 1 czerwca dawniej założone konta, jak stare Konto za Zero, Konto Rodzica, Spektrum itd. zostaną przekształcone w nowe Konto za Zero. Wraz z tymi zmianami idą zmiany w ofercie i cenniku. Dobra wiadomość jest taka, że rachunek będzie wprawdzie prowadzony za darmo. Co nie jest zaskoczeniem, płatna będzie obsługa karty w wysokości 10 zł. Opłata ta zostanie zniesiona, jeżeli w miesiącu wykonamy 5 transakcji kartą lub Blikiem. Wypłata z bankomatów PKO BP tradycyjnie będzie darmowa. Wypłata z obcych bankomatów (innych niż PKO) będzie kosztowała 10 zł. Jeżeli jednak skorzystamy z Blika, nic nie zapłacimy. Również 10 zł będzie kosztowała wpłata i wypłata w placówce, poza pierwszą.

To nie jest jedyny bank, który wprowadza podwyżki. BNP Paribas chce podnieść opłaty za karty debetowe, a nawet wpłaty i wypłaty w placówce. Te już były płatne, a teraz mają podrożeć z 10 do 12 zł. Wypłaty z bankomatów Euronet będą kosztowały 7 zł, a nie jak dotychczas 5 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]