Ceny benzyny mają spaść. Czy wyjazdy na długi weekend będą tańsze?

Jak wynika z prognozy analityków portalu e-petrol.pl, przed majówką oczekuje się obniżkę cen paliw na stacjach. Szczególnie stanieć ma olej napędowy

Fot. Pixabay

Jak wynika z najnowszego badania stacji, przeprowadzonego przez e-petrol.pl, w ciągu ostatniego tygodnia litr oleju potaniał o 22 grosze i kosztuje dziś średnio 6,49 zł. Porównując z zeszłym rokiem, diesel jest tańszy o ponad 70 groszy i jego średnia ogólnopolska cena dziś jest identyczna jak przeciętna cena benzyny Pb95 sprzed roku. Natomiast 95-oktanowa benzyna jest o 10 groszy tańsza niż przed tygodniem i za jej litr płaci się przeciętnie 6,72 zł. Analitycy wskazują, że paliwo to jest jednak droższe o ponad 20 groszy niż rok temu.

Portal money.pl informuje, że obniżkę cen zapowiedział też PKN Orlen. Jak podał prezes Daniel Obajtek, koncern przed majówką obniża ceny paliw na stacjach – benzyny o 8 gr, a oleju napędowego o 12 gr. Stwierdził on, że spółka obniża ceny paliw z powodu stbilizacji notowań na giełdach paliw – o 24 grosze olej napędowy i benzynę o 12 groszy.

E -Pertol wylicza, że najmniejsza obniżka dotyczy LPG, którego cena na stacjach wynosi po 3,07 zł/l. Oznacza to, że w skali roku paliwo to potaniało o ponad 50 groszy. Z analizy e-petrol.pl wynika, że dziś wyróżnia się Podlasie, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 i diesla:6,67 i 6,43 zł/l, natomiast w województwie świętokrzyskim najtańszy jest autogaz (2,98 zł/l).

Najdrożej jest w województwie zachodniopomorskim, w którym e-petrol.pl odnotował najwyższe ceny benzyny Pb95, oleju napędowego i LPG. Wynoszą one odpowiednio: 6,77; 6,57 i 3,18 zł/l.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]