Nowość w popularnym komunikatorze. Rozwiąże wieloletni problem

W aplikacji WhatsApp wprowadzono nową funkcję, której brakowało od kilku lat. Od teraz może ona działać w kilku telefonach jednocześnie

Fot. Pixabay

Jak podaje portal dobreprogramy.pl, na swoim blogu WhatsApp poinformował, że od teraz komunikator może działać w kilku telefonach jednocześnie. Dodaje, że rozpoczęło się globalne wdrażanie, dlatego możliwe jest, że upłynie jakiś czas, zanim każdy użytkownik komunikatora zobaczy tę opcję u siebie.

Każdy dodatkowy telefon z komunikatorem łączy się niezależnie, co jest podstawą do dalszego gwarantowania szyfrowania end-to-end w rozmowach. W ten sposób jest możliwość połączenia ze sobą nawet czterech urządzeń. Jeśli użytkownik przestanie na dłuższy czas korzystać z głównego urządzenia, WhatsApp automatycznie wyloguje dane konto ze wszystkich urządzeń towarzyszących.

Ponadto trwają prace nad wdrożeniem nowego sposobu wiązania towarzyszących urządzeń z kontem głównym. Docelowo ma być to możliwe z wykorzystaniem wygenerowanego kodu, bez konieczności skanowania kodu QR.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]