Uwaga klienci Revolut! Przestępcy obrali Was za cel! Powstała fałszywa strona

Korzystasz z Revolut? Uważaj, to właśnie klientów tej firmy przestępcy obrali za cel. Wydano ostrzeżenie w tej sprawie. 

Fot. CSIRT KNF

„Uwaga na nową kampanię phishingową! Cyberprzestępcy przesyłają fałszywe wiadomości SMS podszywające się pod
Revolut. W treści wiadomości oszuści informują o konieczności dokonania weryfikacji tożsamości. Link, który znajduje się w wiadomości, prowadzi na niebezpieczną stronę wyłudzającą dane użytkowników. Zachowajcie ostrożność i nie dajcie się okraść!” – ostrzega CSIRT KNF.

Revolut to firma fintechowa oferująca usługi finansowe, takie jak konta bankowe, karty płatnicze, przelewy międzynarodowe i wymianę walut. Firma została założona w 2015 roku w Wielkiej Brytanii i jest obecnie jednym z największych dostawców usług finansowych w Europie.

Revolut działa w oparciu o aplikację mobilną, która umożliwia użytkownikom łatwe i szybkie zarządzanie swoimi finansami. Po zarejestrowaniu się i przeprowadzeniu weryfikacji tożsamości, użytkownik otrzymuje wirtualną kartę płatniczą oraz możliwość dokonania przelewów międzynarodowych i wymiany walut.

Revolut oferuje również kartę fizyczną, którą można używać do płatności w sklepach oraz wypłacania gotówki z bankomatów na całym świecie. Klienci Revolut mogą dokonywać bezpłatnych transakcji w różnych walutach oraz korzystać z atrakcyjnych kursów wymiany walut.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]