Bank ostrzega! Możesz dostać takiego SMSa, a potem stracić pieniądze!

Bank Pekao S.A. ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. Osoby te mogą próbować zalogować się na dane klienta i wykonać oszukańczą transakcję.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

W treści wiadomości SMS zawarta jest informacja o ograniczeniu dostępu do konta ze względu na podejrzaną aktywność oraz link kierujący do fałszywej strony, która ma na celu wyłudzeni Państwa danych potrzebnych do logowania i autoryzacji transakcji w serwisie internetowym Pekao24 i aplikacji PeoPay.

Dzięki nim przestępcy mogą próbować zalogować się na dane klienta i wykonać oszukańczą transakcję.

Mając powyższe na uwadze przypominamy:
Nie używaj do logowania adresu lub linku podesłanego w wiadomości SMS, e-mail lub w serwisie społecznościowym.
Nie klikaj w linki, które są w treści wiadomości SMS
Bank nigdy nie prosi o podanie pełnego hasła do serwisu internetowego.
Nie podawaj poufnych informacji na stronach przypominających swoim wyglądem strony Banku.
Nie korzystaj z serwisów realizujących płatności, które wymagają ujawnienia numeru klienta, hasła czy kodu do autoryzacji operacji.
Sprawdź czy strona do logowania serwisu internetowego posiada adreshttps://www.pekao24.pl/
Sprawdź, czy na ekranie widnieje symbol kłódki oznaczający nawiązanie połączenia szyfrowanego (adres zaczyna się wtedy od https a nie od http).
Jeżeli do autoryzacji operacji w serwisie internetowym używasz kodów SMS, zawsze dokładnie czytaj treść komunikatu SMS od Banku, celem upewnienia się, że wiadomość SMS z kodem autoryzacyjnym jest zgodna z wykonywaną przez Ciebie operacją. Zwróć szczególną uwagę na numer rachunku i kwotę operacji.

Jeżeli zauważysz jakąkolwiek niestandardową prośbę o podanie wrażliwych danych prosimy o niezwłoczny kontakt z konsultantem infolinii banku (+48 22 59 12 232), który poradzi jak w danej sytuacji się zachować.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]