Makabra w polskim zoo. Zwierzęta spłonęły żywcem!

Potworna śmierć zwierząt w zoo w Borysewie. Dzisiejszej nocy doszło do pożaru drewnianego budynku. Spłonęło kilkadziesiąt papug i małp. „Kochani, nie tak wyobrażaliśmy sobie rozpoczęcie majówki” – napisało zoo.

Fot. Kraków w Pigułce

„W środku znajdowały się papugi i małpy. Niestety nie przeżyły pożaru. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji” – poinformował w rozmowie z „Faktem” mł. bryg. Jędrzej Pawlak, Rzecznik Prasowy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

„Straciliśmy w tym pożarze naszych podopiecznych. W nocy w Zoo Borysew spłonęły budynki papugarni i małpiarni na tzw. Świecie Wodnym. Płomienie pojawiły się około 4 nad ranem. 7 małp i 40 papug nie przeżyło pożaru. Pożar gasiło 5 zastępów straży pożarnej. Spłonął budynek dla zwierząt przy moście prowadzącym na wyspę.
– Współpracujemy ze służbami, by wyjaśnić przyczyny tej tragedii. Budynki to tylko infrastruktura, zawsze możemy odbudować, ale zwierzęta….były z nami od lat. To budowane konsekwentnie bliskie więzi między nami. – mówi Andrzej Pabich właściciel Zoo Borysew.
Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.
Świat Wodny w Zoo Borysew to nowa inwestycja ogrodu. Jego budowa trwała 3 lata. W sezonie mieszkają tu także lemury, pawie czy pelikany baba. W trakcie pożaru były jeszcze w innej części Zoo Borysew. Pracownicy Zoo zabezpieczyli już inne zwierzęta, które były w pobliżu zdarzenia.
Mimo, że majówka odbywa się normalnie, Świat Wodny będzie wyłączony ze zwiedzania” – czytamy w komunikacie zoo.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]