Mało optymistyczny początek majówki. Jaka szykuje się pogoda?

Już od dzisiaj możemy cieszyć się długim weekendem. Kwestia sprzyjającej pogody na majówkę jest jednak niepewna

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Na majówkę przewiduje się spore ochłodzenie, dlatego prognozy na weekend mogą wydawać się wyjątkowo pesymistyczne. Jak podaje portal interia.pl, w sobotę kraj będzie pod wpływem płytkiego niżu, który przemieścił się z Niemiec nad Polskę. Możemy się spodziewać napływu cieplejszego powietrza polarnego morskiego, jednak we znaki mogą się nam dać wahania ciśnienia. Temperatury w równych rejonach kraju będą się mocno od siebie różnić.

Najzimniej będzie w północno-zachodniej części kraju. Termometry pokażą 9-10 st. C, mogą też występować także przelotne opady deszczu. Niewiele lepiej będzie na południu. Temperatura w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim będzie wynosiła 11-14 st. C. Mieszkańcy południowego zachodu będą mogli się także spodziewać gwałtownych opadów oraz burz. Odczuwalny może być także silny wiatr. Najcieplej natomiast będzie w Polsce centralnej. W Warszawie termometry pokażą nawet 18 st. C. Zachmurzenie będzie przejściowe, a ryzyko opadów będzie niewielkie.

W niedzielę raczej nie wystąpią duże zmiany. Temperatura będzie utrzymywała się na podobnym poziomie, co w sobotę, jednak szykuje się rozpogodzenie. Na północy kraju temperatura osiągnie średnio 13-14 st. C. Najzimniej będzie w Koszalinie – jedynie 11 st. Celsjusza. Najcieplej w Białymstoku – będzie tam 16 st. C. W centrum temperatura ma wynieść od 15 do 16 st. C. Mogą też wystąpić tam przelotne opady deszczu. Na południu najzimniej będzie na terenach górskich i podgórskich – temperatura osiągnie maksymalnie 10-12 st. C.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]