Ponad milion Polaków zapłaci blisko 6 tys. podatku! Ty też?

Blisko 1,2 mln podatników dopłaci w tym roku do zeznania PIT. Średnio na każdego z nich przypadać będzie kwota prawie 6 tys. zł.

Fot. Shutterstock

Warto wybrać się do księgowego i dowiedzieć się czy nie będziemy musieli dopłacić do zeznania PIT. Jeżeli przekroczyliście próg 120 tys. zł i wpadliście w drugi próg podatkowy musicie się upewnić czy wszystko jest w porządku.

Jeżeli kwota jest w Waszym przypadku duża, możliwe jest skorzystanie przynajmniej z dwóch opcji. Najczęstszą jest rozłożenie płatności na raty. Konieczna będzie zgoda Urzędu Skarbowego, dlatego będziecie musieli iść do urzędy i umotywować swoją prośbę. Każda będzie rozpatrywana indywidualnie. W takim przypadku trzeba będzie wnieść opłatę prolongacyjną. Można też wziąć kredyt, ale nie jest to kredyt konsumencki, a na cel nieokreślony, a to może kosztować nawet kilkadziesiąt procent od zaciągniętej sumy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]