Alert IMGW! Takie są przewidywane temperatury na dzisiejszą noc

Najbliższa noc może przynieść duży zawód osobom, które zdecydowały się spędzić długi weekend na świeżym powietrzu. Bardzo prawdopodobne jest, że w nocy temperatura spadnie w okolicach lub nawet poniżej zera. Ponadto, na zachodzie kraju możliwe są mgły

Fot. Pixabay

Osoby, które spędzają majówkę na świeżym powietrzu powinni przygotować się na zimną noc, gdyż w całej Polsce temperatura może spaść poniżej zera. Ponadto Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Temperatura będzie się zmieniać w zależności od części kraju, w niektórych regionach termometry pokażą ujemną temperaturę tuż po północy, natomiast w innych około godziny 2:00.

Na Podlasiu i Mazurach temperatura wyniesie minimalnie -2 stopnie, a w pozostałych regionach będzie oscylować w okolicach zera. Najcieplej ma być nad morzem, gdzie spodziewane jest 5 stopni. Wiatr na szczęście ma być słaby w całym kraju i nie będzie on wzmagał odczuwalnego zimna.

Alert będzie obowiązywał w nocy z niedzieli na poniedziałek, natomiast pojawienie się przymrozków spodziewane jest do godziny 6:30. Jak podaje portal interia.pl, we wszystkich województwach prawdopodobieństwo zjawiska szacuje się na 80 proc. Na zachodzie Polski mogą się dodatkowo pojawić mgły, które ograniczą widoczność do 300 metrów.

Na szczęście taka kolei rzeczy nie utrzyma się długo, a poniedziałek ma być pogodny. Jedynie na zachodzie kraju lokalnie może być większe zachmurzenie. Termometry wskażą od 13 stopni nad samym morzem, w pozostałych częściach kraju natomiast od 14 stopni na Podlasiu, przez 16-18 stopni w centrum i na zachodzie, do 19 stopni na południowym zachodzie, a w Opolu przewiduje się nawet 20 stopni C.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]