Może zabraknąć kluczowego składnika coca-coli i pepsi. Firmy robią zapasy!

Może zabraknąć gumy arabskiej, a wszystko przed konflikt w Sudanie. Okazuje się, że jest to kluczowy składnik produkcji takich napojów jak coca-cola czy pepsi oraz niektórych kosmetyków. Firmy robią zapasy, 

Fot. Pixabay

Guma arabska, znana również jako guma akacjowa, to naturalny polisacharyd pozyskiwany z drzew akacji, głównie z gatunku Acacia senegal oraz Acacia seyal. Ten jadalny i bezpieczny składnik jest szeroko stosowany w przemyśle spożywczym, w tym także w produkcji napojów.

Guma arabska pełni wiele funkcji w napojach, przede wszystkim jako stabilizator, emulgator i zagęszczacz. Dzięki tym właściwościom, umożliwia uzyskanie optymalnej konsystencji i struktury produktu, co przekłada się na lepsze doświadczenie konsumenckie.

Firmy takie jak Coca-Cola czy PepsiCo gromadzą dodatkowe zapasy – podał Reuters

„W zależności od tego, jak długo będzie trwał ten konflikt, mogą pojawić się konsekwencje dla gotowych towarów na półkach – markowej żywności i napojów wytwarzanych przez powszechnie znanych producentów” – powiedział w rozmowie z agencją Reuters, Richard Finnegan, kierownik ds. zakupów w Kerry Group, dostawcy gumy arabskiej do większość dużych firm z branży spożywczej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]