Ludzie z całej Polski walą drzwiami i oknami! Kultowa, 200-letnia fabryka porcelany ogłasza upadłość i robi wyprzedaż!

Wałbrzyski Zakład Porcelany Krzysztof na początku tego roku ogłosił likwidację przedsiębiorstwa i zwolnienia grupowe. To niemal 200-letni zakład z ogromną tradycją.

Fot. Pixabay

W związku z tym firma ogłasza ogromne wyprzedaże produktów, które wystawiane są na pobliskim kiermaszu.

Zdobyć można prawdziwe perełki. Zdobione, dekorowane zastawy to prawdziwe dzieła sztuki, które sprzedawane są nawet po kilka złotych za sztukę.

Dlatego chętnych nie brakuje. Do Wałbrzych zjeżdżają kolekcjonerzy z całej Polski, a nawet i z zagranicy. Kiermasz mieści się przy ul. ul. Bolesława Limanowskiego 10 i jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 10-14.

Jest to najstarsza, wciąż działająca fabryka porcelany w Polsce. Jak czytamy na stronie zakładu, Porcelana „Krzysztof” ma bardzo długą tradycję w produkcji porcelany stołowej. Firma została założona w 1831 roku przez Carla Kristera, ale historia zakładów produkcyjnych jest nieco dłuższa i sięga roku 1820. Zakład produkcyjny od swojego początku niezmiennie znajduje się w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. Na początku XX w. nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną, które weszło do struktury kartelu bawarskiego razem z fabryką porcelany Philip Rosenthal.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]