Robisz remont w majówkę? Możesz mieć wizytę policji!

Co robicie w majówkę? Niektórzy grillują, inni wybierają się na wycieczki, a jeszcze inni remontują mieszkanie. Trzeba jednak uważać, by remont nie skończył się wizytą policji.

W Polsce przepisy dotyczące wykonywania prac remontowych w święta nie są jednoznaczne, a regulacje mogą się różnić w zależności od miejscowości. Ogólnie rzecz biorąc, w święta i niedziele można przeprowadzać remonty we własnym mieszkaniu, ale warto pamiętać o tym, aby nie zakłócać spokoju sąsiadów.

Uwaga! W święta oraz dni wolne od pracy nie wolno wykonywać głośnych prac remontowych

W przypadku większych remontów, które generują duży hałas, takich jak prace wyburzeniowe czy wiercenie, warto przestrzegać ciszy nocnej oraz dnia wolnego od pracy. W Polsce cisza nocna obowiązuje zwykle między 22:00 a 6:00, natomiast w niedziele i święta może być przedłużona do 13:00 lub 14:00, w zależności od lokalnych przepisów. Warto również sprawdzić, czy lokalne samorządy lub wspólnoty mieszkaniowe nie wprowadziły dodatkowych regulacji dotyczących wykonywania remontów w święta.  W niektórych miastach i dzielnicach obowiązują oddzielne przepisy i w niedzielę i święta w ogóle nie można przeprowadzać głośnych remontów.

Przed rozpoczęciem prac remontowych w takim okresie, upewnij się, że jest to zgodne z lokalnymi przepisami i nie narusza spokoju sąsiadów. Jeśli planujesz prace, które mogą generować hałas, warto wcześniej poinformować sąsiadów o swoich zamiarach, aby uniknąć nieporozumień i konfliktów.

Zarówno policja, jak i straż miejska mają uprawnienia do podjęcia interwencji w tej sprawie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]