Tragiczny wypadek na terenie krakowskiej huty. Nie żyje pracownik, drugi ranny

Jak informuje portal lovekrakow.pl na terenie krakowskiej huty doszło do śmiertelnego wypadku, w którym jeden pracownik zginął, a drugi został ciężko ranny.

Fot. Kraków w Pigułce

Mężczyźni wykonywali prace konserwacyjne urządzenia elektrycznego.

Sprawą zajmują się już prokuratura i PIP.

„Postępowanie jest prowadzone w kierunku śmiertelnego wypadku przy pracy. Nie mamy jeszcze wyników sekcji zwłok zmarłego pracownika. W tej sprawie współdziałamy z Państwową Inspekcją Pracy i jak na razie tyle mogę powiedzieć” – mówi prokuratur rejonowy Tomasz Moskwa w rozmowie z lovekrakow.pl.’

Wypadki przy pracy związane z urządzeniami elektrycznymi mogą prowadzić do poważnych obrażeń, a nawet śmierci. Dlatego niezwykle ważne jest przestrzeganie wszelkich środków ostrożności podczas pracy z urządzeniami elektrycznymi.

Dlatego konieczne są przeszkolenie i świadomość zagrożenia. Osoby pracujące z urządzeniami elektrycznymi mają odpowiednie kwalifikacje i wiedzę na temat bezpieczeństwa. Należy zorganizować regularne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa elektrycznego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]