Lekarz maltretowanego Kamilka z Częstochowy ujawnia: „To mną wstrząsnęło”

Z najnowszego komunikatu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II dowiadujemy się, że jego wybudzanie ze śpiączki zostało wstrzymane. Lekarz chłopca dr Andrzej Bulandra opowiedział w rozmowie z dziennikarzami TOK FM o pierwszych dniach pobytu dziecka w szpitalu

To dziecko przeszło gehennę w domu rodzinnym. Ojczym znęcał się z nim nad nim ze szczególnym okrucieństwem, za przyzwoleniem matki i krewnych.

Chłopiec przeszedł już kilka operacji. Ma poparzoną twarz, ręce, nogi i tułów. Historię chłopca z zapartym tchem śledzą ludzie z całej Polski i dziękują lekarzom za ich zaangażowanie, wiedzę i działania.


„Wybudzanie Kamilka zostało wstrzymane z powodu kolejnych problemów infekcyjnych. Długo nie leczone, rozległe oparzenia powodują zakażenie organizmu chłopczyka, połączone z niewydolnością wielonarządową. Przy poważnym przebiegu choroby oparzeniowej takie problemy występują często, ale są do przezwyciężenia.

Kamilek pozostaje więc w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii. Najbliższy czas poświęcony będzie na ustabilizowanie stanu zdrowia małego pacjenta.” – czytamy w komunikacie Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II.
]

Lekarz chłopca dr Andrzej Bulandra opowiedział w rozmowie z dziennikarzami TOK FM o pierwszych dniach pobytu dziecka w szpitalu”

„To mną wstrząsnęło. Poczułem normalną ludzką złość, że coś takiego mogło się wydarzyć”.

Lekarz opisał skalę zjawiska:

„Trafiają do nas regularnie. Co prawda, rozpoznajemy kilkanaście takich przypadków rocznie, ale tak naprawdę może być ich więcej. Bo jeśli dziecko przychodzi z podbitym okiem i twierdzi, że na WF-ie zderzyło się z kolegą, to może mówić prawdę, a może kryć rodzica. Myślę, że jest bardzo duża szara strefa takich niewykrytych przypadków maltretowania” – dodał w rozmowie z TOK FM

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]