Sensacja! Będzie nowy bon turystyczny zamiast 500+? Minister zdradza szczegóły

Wiele mówi się na temat nowego bonu turystycznego. W sieci pojawiają się różne doniesienia i kwoty do których odniósł się minister Kamil Bortniczuk. Wszystko jest w trakcie i jest pomysł, że bon turystyczny mógłby zastąpić na jakiś czas program 500 plus.

Fot. Shutterstock

W programie „7 pytań o 7.07” w radiu RMF minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Powiedział, że bon turystyczny, o ile się pojawi, będzie miał inną formę niż jego pierwsza edycja.

Pomysł, z którym się zwróciliśmy do Ministerstwa Finansów, zakłada poszerzenie wakacyjnej edycji programu 500 plus o pewną kwotę, w sytuacji, kiedy zainteresowany zamiast pobrania 500 plus, wybrałby formę bonu turystycznego. Tyle mogę powiedzieć, ale cały czas czekamy na konkretne ustalenia z Ministerstwem Finansów – wyjaśnił minister – Byłoby to takie 500 plus plus, pewna dodatkowa kwota pod warunkiem, że byłaby ona rzeczywiście w okresie wakacyjnym nakierowana na wypoczynek – dodał.

Możemy więc liczyć np. na 1000 zł na dziecko pod warunkiem, że przeznaczymy ją na wakacje i zrezygnujemy z programu 500 plus na jakiś czas. Nadal propozycja jest jednak przewidziana tylko dla rodzin, nie dla singli czy par bez dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]