Wyniki matury z polskiego później niż zwykle. Jaki jest tego powód?

Dzisiaj równo o godzinie 9:00 maturzyści przystąpili do rozwiązywania arkusza egzaminu dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na wyniki jednak będą musieli poczekać nieco dłużej

Fot. Shutterstock

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się matury, a pierwszym egzaminem, do którego podchodzą maturzyści jest standardowo język polski. Następne będą kolejno języki obce, matematyka oraz egzaminy z wybranych przedmiotów. Zgodnie z harmonogramem CKE wyniki matur mają pojawić się 7 lipca. W tym dniu maturzyści będą mogli zalogować się do systemu ZIU oraz otrzymać wgląd do wyników swoich egzaminów, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Jak jednak poinformował wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, do sprawdzenia arkuszy maturalnych z języka polskiego zgłosiło się mniej nauczycieli niż jest to faktycznie potrzebne. Dodaj on, że prawdopodobnie będzie potrzeba dodatkowego tygodnia aby sprawdzić wszystkie prace.

Wiceminister zaznaczył, że egzaminatorzy przechodzili odpowiednie szkolenia oraz będą dodatkowo szkoleni przed rozpoczęciem sprawdzania prac. Wszystkie arkusze muszą być ocenione według tego samego schematu, jednak w przypadku wypracowań pozostawiającego możliwość dowolności argumentacji uczniom w przypadku wypracowań.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]