Zmienna pogoda w całej Polsce. Jak zapowiada się tegoroczny maj?

Dzisiaj z całym kraju pogoda będzie zmienna. Na zachodzie kraju w ciągu dnia termometry pokażą nawet 18 stopni C., natomiast w nocy na Suwalszczyźnie zapowiadane jest 0 stopni C. oraz przymrozki

Fot. Shutterstock

W dniu dzisiejszym szykuje się zmienne zachmurzenie z rozpogodzeniami. Jak wskazuje Interia.pl, najładniej ma być w centrum i na południowym zachodzie kraju. Nad morzem i na południu natomiast będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami i miejscami spadnie deszcz. IMGW informuje, że nad morzem termometry pokażą 9-10 stopni C., na północnym wschodzie i wschodzie 13 stopni, w centrum 15, natomiast na zachodzie 18 stopni.

Noc szykuje się w miarę pogodna, na północy i zachodzie będą przejaśnienia. Na wschodzie Polski przewidywane są słabe opady deszczu.  Temperatura minimalna wyniesie stopni C. na Suwalszczyźnie i Mazurach, 5 stopni na południu, do 7 stopni w centrum kraju. Na północy natomiast trzeba przygotować się na przymrozki i temperaturę do minus 3 stopni.

Serwis Twoja Pogoda nie zapowiada rekordowo ciepłego maja. Miesiąc ten ma być stosunkowo chłodny, jedynie z krótkotrwałymi ociepleniami z temperaturą powyżej 20 stopni C. Ponadto maj zapowiada się deszczowo. Przewidywane są również przymrozki niemal w całym kraju, a pierwszych możemy spodziewać się już  w najbliższy weekend. Najsilniejsze mają być w województwach północnych i wschodnich, gdzie poniżej zera będzie też na 2 metrach. To kiepskie wieści dla rolników i sadowników.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]