Deszcz pieniędzy w Krakowie. Ludzie zbierali fruwające banknoty

Apel do znalazców pieniędzy na krakowskim Ruczaju. Policja apeluje do świadków, którzy zbierali rozsypane pieniądze na ulicy Grota Roweckiego o ich zwrot. 

Fot. Krakow w Pigułce

Komisariat Policji V w Krakowie prowadzi postępowanie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy, do którego doszło 5 maja br. w godz. 8.30-8.45 na krakowskim Ruczaju.

Według zgłoszenia pokrzywdzony nieopatrznie pozostawił saszetkę z kopertą z pieniędzmi (polskie banknoty w różnych nominałach) na dachu pojazdu, po czym ruszył samochodem, jadąc kolejno ulicami: Ruczaj, Miłkowskiego, Kobierzyńską, Grota-Roweckiego, Kapelanka i Twardowskiego. Chwilę po tym jak kierowca dojechał do miejsca docelowego, zorientował się o utracie gotówki i powiadomił Policję.

W międzyczasie Policja otrzymała także zgłoszenie, że na ul. Grota Roweckiego w rejonie posesji nr 5 przechodnie zbierali rozsypane pieniądze z ulicy.

Świadków zdarzenia oraz osoby, które znalazły pieniądze, prosimy o ich zwrot do Komisariatu Policji V w Krakowie ul. Zamoyskiego 22 (tel. do dyżurnego 47 83 52 916) lub najbliższego komisariatu.

W przeciwnym wypadku, osobie, która przywłaszczyła gotówkę, grożą sankcje karne (art. 284 kodeksu karnego lub art. 119 kodeksu wykroczeń).

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]