Wyłączą Internet w mieście. WiFi niedostępne w nocy

Frankfurt nad Menem, jedno z największych miast Niemiec, ogłosił plan wyłączania publicznych sieci WiFi w nocy, mając na celu ochronę zdrowia mieszkańców. Władze miasta podjęły te działania w odpowiedzi na rosnące obawy dotyczące wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie ludzi.

Fot. Pixabay

Plan wyłączeniu sieci WiFi w godzinach nocnych, między 23:00 a 6:00, została podzięty po konsultacjach z ekspertami ds. zdrowia publicznego i naukowcami.

Jednym z głównych argumentów za wprowadzeniem takiego rozwiązania jest obawa o zakłócenie procesów regeneracji organizmu podczas snu. Badania sugerują, że długotrwałe narażenie na promieniowanie elektromagnetyczne może wpłynąć na jakość snu, co z kolei prowadzi do przewlekłego zmęczenia, osłabienia układu odpornościowego i innych negatywnych skutków zdrowotnych.

Chociaż naukowcy nie są jednomyślni co do potencjalnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie ludzi, wielu z nich zgadza się, że długotrwałe narażenie może być szkodliwe, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych. W związku z tym, władze Frankfurtu nad Menem zdecydowały się na podjęcie tego środka prewencyjnego, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnych problemów zdrowotnych.

Zgodnie z planem, publiczne sieci WiFi zostaną wyłączone w godzinach nocnych, między 23:00 a 6:00. Frankfurt nad Menem nie jest jedynym miastem, które podejmuje tego rodzaju inicjatywę. W ostatnim czasie wiele miast na całym świecie wprowadzało różnego rodzaju ograniczenia w celu zmniejszenia zużycia energii oraz ochrony środowiska.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]