Wypłacą Polakom po kilka tysięcy złotych, co miesiąc. Niewielu wie o tym świadczeniu

Stulatkowie mają prawo do specjalnego, miesięcznego świadczenia zw. emerytury honorowej, niezależnie od innych emerytur.

Fot. PIxabay

Od 1.03.2023 r. świadczenie to wynosi ona 5540,25 zł brutto. Kwota co roku się zmienia, ale bez waloryzacji. ZUS wypłaca auto, chyba że stulatek nie ma emerytury – wtedy trzeba złożyć wniosek.

Osoby starsze, które osiągnęły wiek 100 lat, kwalifikują się do otrzymywania miesięcznego, honorowego świadczenia, czyli tzw. emerytury honorowej. Przysługuje ona każdemu stuletniemu obywatelowi, niezależnie od posiadanej emerytury czy jej braku.

Od 1 marca 2023 r., kwota emerytury honorowej wynosi 5540,25 zł brutto. Co roku zmienia się wysokość tego świadczenia, lecz nie jest ono waloryzowane. ZUS wypłaca je automatycznie, o ile osoba uprawniona jest zarejestrowana w systemie. Jeśli nie, należy złożyć wniosek o wypłatę świadczenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]