Kilka tysięcy złotych na konta Polaków. Trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek

Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno wprowadzenie nowego wsparcia dla osób potrzebujących w naszym kraju. Jakie będzie wynosić to wsparcie i kiedy zostanie wprowadzone przez rząd? Jakie jest miejsce złożenia wniosku w tej sprawie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule, gdzie zamieszczamy szczegółowe informacje na ten temat.

Fot. Pixabay

Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej wyjaśnił, że rząd PiS dąży do wsparcia osób z niepełnosprawnościami. W związku z tym, kwota finansowa, która jest przeznaczana na takie osoby, ma wzrosnąć. W 2015 roku wynosiła ona 15 mld złotych rocznie, ale obecnie te wydatki mają wynosić 40 mld złotych, by jeszcze bardziej pomagać tym osobom.

„Zaproponowaliśmy praktycznie taką rewolucję w wielu obszarach i gwałtowne podniesienie związanych ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami wydatków”  – powiedział premier.

Ma zostać wprowadzone specjalne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Jego wartość ma być powiązana z wysokością renty socjalnej, która wynosi w 2023 roku 1588 zł. Wsparcie miałoby wynosić od 50 do 200 procent wspomnianej renty, a dokładna wartość będzie zależeć od potrzeb wsparcia danej osoby.

Decyzje dotyczące wsparcia będą podejmowane przez wojewódzkie zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności. Niemniej jednak, będzie to możliwe tylko po złożeniu wniosku przez osoby, które są zainteresowane uzyskaniem takiego wsparcia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]