Masz konto revolut? Uważaj na tę pułapkę!

Uwaga na nową kampanię phishingową! Cyberprzestępcy przesyłają fałszywe wiadomości SMS podszywające się pod Revolut.- ostrzega CSIRT KNF Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.\

Fot. Kraków w Pigułce

„W treści wiadomości oszuści informują o konieczności dokonania weryfikacji tożsamości. Link, który znajduje się w wiadomości, prowadzi na niebezpieczną stronę wyłudzającą dane użytkowników. Zachowajcie ostrożność i nie dajcie się okraść!” – czytamy.

Na informację zareagował także sam Revolut;

„Revolut nigdy nie prosi naszych użytkowników o podanie jakichkolwiek informacji za pośrednictwem łącza wysłanego w wiadomości SMS. Będziemy komunikować się wyłącznie za pośrednictwem naszego dedykowanego czatu w aplikacji.” – piszą przedstawiciele Revolut.

Phishing to rodzaj ataku cybernetycznego, którego celem jest uzyskanie poufnych danych, takich jak dane logowania, hasła, numery kart kredytowych czy informacje o tożsamości, poprzez podszywanie się pod zaufaną stronę internetową lub usługę.

W ataku phishingowym oszuści wysyłają wiadomości e-mail, SMS lub używają innych metod komunikacji, próbując nakłonić ofiarę do podania swoich poufnych danych. Wiadomości te często wyglądają na autentyczne i wykorzystują logotypy oraz stylizację znanych firm, tak aby ofiara uwierzyła, że jest to prawdziwa komunikacja.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]