Dramatyczne informacje o maltretowanym Kamilku! Przyjął ostatnie namaszczenie. „Serce wydolne tylko na 3 procent”

Tragiczne informacje na temat stanu zdrowia ośmioletniego Kamila z Częstochowy. Chłopiec został hospitalizowany z powodu poważnych oparzeń i jest w krytycznym stanie. Został mu już udzielony sakrament ostatniego namaszczenia, co wskazuje na powagę jego stanu zdrowia. Niestety, mimo podjętych działań medycznych, stan zdrowia Kamilka nadal się pogarsza.

Fot. Kraków w Pigułce

Ojczym Kamila jest oskarżony o maltretowanie chłopca. Biologiczny ojciec Kamila wystosował dramatyczny apel, w którym prosi o modlitwę za swoje dziecko. To przypadek, który wzbudza ogromne współczucie oraz złość społeczności, a także przypomina o konieczności wsparcia i opieki nad dziećmi oraz ochrony ich przed wszelkimi formami przemocy.

Ojciec Kamilka Artur Topól udzielił dziennikowi „Fakt” wywiadu, w którym ujawnił, że chłopcu udzielono w sobotę sakramentu ostatniego namaszczenia.

Z każdą godziną jest coraz gorzej, serce wydolne jest tylko na 3 procent, mózg jeszcze pracuje… Liczę na cud i proszę o to Boga oraz wszystkich, którym zależy na moim dziecku. Módlmy się o cud i wyprośmy go dla Kamilka” – zaapelował.

„Kamilek leży w dużej sali, jest podłączony do aparatury. Lekarze poprosili mnie, bym mówił do synka, że to pomoże. Przytuliłem go. Potrzymałem za rączkę…” – mówi mężczyzna.

Przemoc wobec dzieci to poważny problem społeczny, który nie może być ignorowany. Każde dziecko ma prawo do bezpieczeństwa i ochrony przed wszelkimi formami przemocy. W związku z tym, kluczowe jest, aby wszyscy reagowali na sytuacje, w których dzieci są krzywdzone lub są narażone na ryzyko krzywdzenia.

Ważne jest, aby każdy z nas był świadomy objawów przemocy, takich jak zmiany zachowania, nieuzasadnione obrażenia czy wycofanie się dziecka. Jeśli podejrzewasz, że dziecko może być ofiarą przemocy, nie wahaj się zgłosić swoje obawy odpowiednim służbom, takim jak policja czy opieka społeczna.

Ponadto, jako społeczeństwo, powinniśmy wspierać dzieci, których dotknęła przemoc, poprzez oferowanie pomocy psychologicznej, wsparcia emocjonalnego oraz przestrzeni, w której mogą wyrazić swoje uczucia i lęki. Możemy również angażować się w działania mające na celu edukowanie rodziców, nauczycieli oraz innych opiekunów, aby byli świadomi zagrożeń związanych z przemocą oraz jak jej zapobiegać.

Odpowiednia reakcja na sytuacje związane z przemocą wobec dzieci może uratować życie i przyszłość tych najmłodszych, zapewniając im bezpieczne i zdrowe środowisko do rozwoju. Ważne jest, abyśmy wszyscy działali zjednoczeni w ochronie dzieci i przeciwdziałaniu przemocy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]