Ojciec liczy na cud. „Kamilek płakał, on słyszał, co do niego mówię… Zobaczyłem łzy w jego oczach””

Tragiczne informacje na temat stanu zdrowia ośmioletniego Kamila z Częstochowy. Chłopiec został hospitalizowany z powodu poważnych oparzeń i jest w krytycznym stanie. Został mu już udzielony sakrament ostatniego namaszczenia, co wskazuje na powagę jego stanu zdrowia. Niestety, mimo podjętych działań medycznych, stan zdrowia Kamilka nadal się pogarsza. Ojciec Kamilka opowiedział „Faktowi” o chwilach z synem i o ty, że liczy na cud.

Fot. Pixabay

„Kamilek płakał, on słyszał, co do niego mówię… Zobaczyłem łzy w jego oczach” – mówił ojciec chłopca, który spędza czas przy łóżku synka.

Ojczym Kamila jest oskarżony o maltretowanie chłopca. Biologiczny ojciec Kamila wystosował dramatyczny apel, w którym prosi o modlitwę za swoje dziecko. To przypadek, który wzbudza ogromne współczucie oraz złość społeczności, a także przypomina o konieczności wsparcia i opieki nad dziećmi oraz ochrony ich przed wszelkimi formami przemocy.

Ojciec Kamilka Artur Topól udzielił dziennikowi „Fakt” wywiadu, w którym ujawnił, że chłopcu udzielono w sobotę sakramentu ostatniego namaszczenia.

Z każdą godziną jest coraz gorzej, serce wydolne jest tylko na 3 procent, mózg jeszcze pracuje… Liczę na cud i proszę o to Boga oraz wszystkich, którym zależy na moim dziecku. Módlmy się o cud i wyprośmy go dla Kamilka” – zaapelował.

„Kamilek leży w dużej sali, jest podłączony do aparatury. Lekarze poprosili mnie, bym mówił do synka, że to pomoże. Przytuliłem go. Potrzymałem za rączkę…” – mówi mężczyzna.

Przemoc wobec dzieci to poważny i niezwykle bolesny problem społeczny. Dzieci są bezbronne i zasługują na miłość, opiekę oraz bezpieczne środowisko, w którym mogą się rozwijać i odkrywać świat. Niestety, w niektórych przypadkach dorosłe osoby, które powinny być dla dzieci oparciem, dopuszczają się okrucieństwa i przemocy wobec nich.

Każdy z nas ma obowiązek reagować na sytuacje, które mogą wskazywać na przemoc wobec dzieci. Jeśli podejrzewasz, że dziecko może być ofiarą przemocy fizycznej, emocjonalnej, seksualnej lub zaniedbania, nie wahaj się zgłosić tego odpowiednim służbom, takim jak policja czy opieka społeczna.

Wspieraj również dzieci w swoim otoczeniu, staraj się zwracać uwagę na sygnały, które mogą świadczyć o trudnościach, z jakimi się borykają. Wykazuj empatię, zachęcaj do rozmowy o uczuciach i problemach oraz bądź dla nich wsparciem. Pamiętaj, że czasami nawet mały gest czy słowo może mieć ogromne znaczenie dla osoby potrzebującej pomocy.

Edukacja społeczeństwa na temat przemocy wobec dzieci oraz promowanie postaw opartych na szacunku, miłości i odpowiedzialności są kluczowe, aby zapobiegać tego rodzaju sytuacjom. Wspólnie możemy budować świat, w którym dzieci będą mogły rosnąć w zdrowym i bezpiecznym środowisku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]