Masz ładowarkę wpiętą w kontakt? To błąd i nie chodzi o to, że jest drogo!

Masz ładowarkę wpiętą w kontakt? To częsty błąd i wcale nie chodzi o to, że „pożera” to prąd.

Fot. Pixabay

Pozostawienie wpiętej w kontakt ładowarki do częsty błąd.

Sama podpięta ładowarka praktycznie nie pobiera prądu. Mało tego, nawet ładowany codziennie smartfon kosztuje nas miesięcznie naprawdę niewiele. Przy założeniu, że cena 1kWh energii kosztuje 1 zł, jednorazowe ładowanie smartfona o mocy 4000 mAh to zaledwie kilka groszy. Rocznie to koszt kilkudziesięciu złotych.

Nie powinno się trzymać nieaktywnych urządzeń w kontakciem zwłaszczaq takich, których nie da się wyłączyć, a więc i ładowarki. Wyjątkiem jest inteligentne gniazdko lub listwa, którą wyłączamy po skorzystaniu.

Przez ładowarkę wciąż przepływa prąd. Może dochodzić do przegrzania i awarii urządzenia, a w skajnych przypadkach pożaru.

Ponadto, na wtyczce mogą być zabrudzenia i nierówności. Pomimo, że kontakty mają zabezpieczenie przed zwarciem (najczęściej bezpiecznik), może dojść do łuku elektrycznego, który może doprowadzić do pożaru w gniazdku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]