Mocne słowa Zbigniewa Ziobry. „Niestety, w Polsce mamy tylko dożywocie…” Szykuje się zmiana kar? [WIDEO]

Wydałem dzisiaj polecenie, aby doszło do niezwłocznej zmiany kwalifikacji prawnej zarzucanego czynu sprawcy, tego ohydnego, okrutnego, zbrodniczego zachowania – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 

Dotychczas ojczymowi zarzucano usiłowanie zabójstwa i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem, a teraz po śmierci maltretowanego dziecka będzie odpowiadał za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i znęcanie się nad chłopcem ze szczególnym okrucieństwem.

„Nie ma słów, które oddadzą ogrom tragedii 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Nie ma też w Polsce adekwatnej kary za tę potworną zbrodnię. Poleciłem zmianę oceny zarzucanego sprawcy czynu, z usiłowania zabójstwa na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Za tak bestialską zbrodnię na bezbronnym dziecku powinna zapaść najsurowsza kara. Niestety, w Polsce mamy tylko dożywocie…” – napisał minister na Twitterze.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]