Nad Polskę nadciąga wyż Tina. Jak wpłynie na pogodę?

W ostatnich dniach doświadczamy sporych zmian pogodowych. Tym razem do kraju dotrze niż znad wschodniej Europy. Ma on utrzymać się około tygodnia i mieć znaczący wpływ na pogodę w Polsce

Fot. Pixabay

Na pogodę w naszym kraju coraz większy wpływ będzie miał wyż Tina, który przemieścił się znad północnego Atlantyku przez Skandynawię, aż do zachodnich krańców Rosji, żeby ostatecznie kierować się nad Polskę. Dzięki niemu, zamiast deszczu będziemy mogli nacieszyć się bezchmurnym niebem. Wyż ma nadciągnąć przez północną część kraju aby ostatecznie objąć wszystkie rejony Polski.

Jak informuje Interia.pl, dopiero w okolicach czwartku spodziewane są opady, głównie na zachodzie kraju. Jeśli chodzi o temperaturę, to najbliższe dni zapowiadają się ciepłe, od 15 do 20 stopni C. Niska również będzie wilgotność. To jednak nie oznacza, że na dobre pożegnamy się z przymrozkami. Noce i poranki dalej zapowiadają się zimne, z temperaturą wynoszącą około zera stopni.

O tym fakcie donosił również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ostrzeżeniach opublikowanych w niedzielę podano, że prognozowany był spadek temperatury powietrza od -2 st. C do jednego stopnia powyżej zera. Dotyczyły one województw: podlaskiego, łódzkiego, opolskiego, lubuskiego, a także: lubelskiego, dolnośląskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]