Nie żyje były poseł SLD. Odszedł dzień przed swoimi 70-tymi urodzinami

8 maja 2023 roku odszedł Jerzy Szteliga – były poseł SLD i członek komisji śledczej w sprawie tzw. afery Rywina. Po ciężkiej chorobie, zmarł w wieku 69 lat, dzień przed swoimi 70-tymi urodzinami

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Jak ustalił portal Interia.pl, Jerzy Szteliga zmarł po ciężkiej chorobie, na dzień przed swoimi 70. urodzinami. Informacje o jego śmierci zostały potwierdzone przez polityków Nowej Lewicy.

Urodził się on 9 maja 1953 roku w Zebrzydowicach w województwie małopolskim. Studiował na Wydziale Filologicznym Leningradzkiego Uniwersytetu Państwowego w Sankt Petersburgu. Studia ukończył w roku 1978, a w 1988 obronił doktorat. W czasie studiów Szteliga wstąpił do PZPR. Był członkiem opolskiego komitetu wojewódzkiego, w którym pracował w wydziałach ideologii i informacji oraz nauki i oświaty. Ponadto pełnił funkcję wojewódzkiego I sekretarza.

W roku 1990 został przewodniczącym rady wojewódzkiej Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej, w późniejszym okresie przekształconej w SLD. Zasiadał w Sejmie w latach 1993-2005. W 2001 został wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego SLD. Podczas IV kadencji Sejmu zasiadał w komisji śledczej w sprawie jednego z największych skandali korupcyjnych III Rzeczypospolitej, tzw. afery Rywina.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]