Pojawiły się już pierwsze czereśnie. Ich cena jest zatrważająca!

Na targowisku w stolicy spotkać można już pierwsze w tym sezonie czereśnie. Niestety przyjdzie nam za nie słono zapłacić

Fot. Pixabay

Portal Onet.pl donosi, że pierwsze w tym roku czereśnie pojawiły się na targowisku, znajdującym się na Kabatach w Warszawie. Dodaje, że ceny tych owoców w maju zwykle są wysokie, jednak w tym roku „zbliża się ona do kwoty trzycyfrowej”. Za kilogram czereśni przyjdzie nam zapłacić aż 98 złotych.

Mimo wszystko, jest to i tak niska cena w porównaniu z tymi, na jakie można było natknąć się w maju ubiegłego roku. Wtedy to na Twitterze opublikowane zostało zdjęcie ukazujące cenę 260 złotych za kilogram czereśni. Jak wypowiadał się ekspert Credit Agricole, dr Jakub Olipra w programie „Money. To się liczy”: „Ostatecznie może się okazać, że ta cena została zrewidowana w dół albo że owoce się popsuły, bo nikt ich nie kupił.”

W tym samym czasie, w rozmowie z portalem money.pl, Anna Kaszewiak z Rynku Hurtowego w Broniszach informowała, że maj jest dopiero początkiem sezonu na te owoce, stąd ich wysokie ceny. W miarę upływu czasu i zbliżania się do lata, za czereśnie będziemy płacić mniej, ponieważ na rynku pojawią się krajowe odmiany. Oczywiście na to, ile musimy za nie zapłacić, wpływają takie aspekty jak pogoda, jakość oraz ilość zbiorów, kraj pochodzenia, koszty transportu i opakowań oraz koszty wynagrodzenia osób zatrudnionych do zbiorów itp.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]