Polskie ceny żywności jak w Londynie! My jednak możemy kupić o połowę mniej

Jak podaje portal money.pl, ceny w londyńskich sklepach tej samej sieci co w Polsce są bardzo podobne. Jednak porównując wynagrodzenia, Polaków stać na mniej niż połowę tego, na co mogą pozwolić sobie Brytyjczycy.

Fot. Shutterstock

Jak podaje „Fakt”, który porównał ceny wybranych artykułów w polskich i brytyjskich sklepach sieci „Tesco”, za podstawowe zakupy spożywcze w Wielkiej Brytanii zapłacimy niewiele więcej niż w naszym kraju. Takie produkty jak chleb, masło, olej, kotlety wieprzowe, mąka, cukier, jaja, jabłka, ziemniaki są jedynie nieco droższe niż w Polsce, a ponadto niektóre artykuły są w dokładnie takiej samej cenie, takie jak olej, cukier czy marchew.

Dziennikarz „Faktu” zrobił zakupy podstawowych produktów spożywczych w Tesco w Londynie, za które zapłacił 55 funtów (ok. 288 złotych). W naszym kraju za podobne zakupy przyjdzie nam wydać około 200 złotych. W tym wypadku w UK droższe są mięso, jaja, masło oraz chleb.

Tutaj jednak ważna jest kwestia różnicy zarobków. Dziennik informuje, że mieszkaniec Wielkiej Brytanii otrzymujący minimalne wynagrodzenie (10,42 funta na godzinę) zarabia miesięczną pensję o równowartości ok. 8750 złotych brutto. W Polsce natomiast wynagrodzenie minimalne wynosi 2490 złotych brutto. „Fakt” zaznacza, że w tym aspekcie Polaków stać na połowę mniej tych artykułów spożywczych co Brytyjczyków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]