Z OSTATNIEJ CHWILI! „Oddziały NATO postawione w stan podwyższonej gotowości”

„Oddziały NATO Air Policing zostały postawione w stan podwyższonej gotowości w odpowiedzi na niebezpieczne zachowanie rosyjskiego samolotu wojskowego w pobliżu polskiego samolotu Frontex nad Morzem Czarnym w pobliżu Rumunii w piątek. NATO pozostaje czujne” – poinformowała Polską Agencję Prasową Kwatera Główna Sojuszu.

Podczas lotu polskiego samolotu Turbolet L-410 nad Morzem Czarnym, rosyjski myśliwiec trzy razy wykonał agresywne i niebezpieczne manewry, zbliżając się do samolotu. W wyniku tych działań załoga polskiego samolotu utraciła chwilowo kontrolę nad maszyną i straciła wysokość.

„Oddziały NATO Air Policing zostały postawione w stan podwyższonej gotowości w odpowiedzi na niebezpieczne zachowanie rosyjskiego samolotu wojskowego w pobliżu polskiego samolotu Frontex nad Morzem Czarnym w pobliżu Rumunii w piątek. NATO pozostaje czujne” – informuje NATO.

Musimy zdawać sobie z tego sprawę, że Federacja Rosyjska tego typu działania podejmuje z premedytacją i działania o charakterze protestacyjnym mają charakter niezbędny. Natomiast nie zmienią podejścia Federacji Rosyjskiej w tym obszarze. W ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego rozmawiamy też o tym, jak tego typu sytuacjom przeciwdziałać”  – powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]