Będzie zmiana w limitach płatności gotówką w Polsce? Do Sejmu trafił projekt zmian

Sejm otrzymał projekt zmian w Polskim Ładzie dotyczący obniżenia limitów płatności gotówkowych. Wcześniej wprowadzone ograniczenie polegało na obniżeniu limitu płatności gotówką z 15 tysięcy złotych do 8 tysięcy złotych. Teraz, partia Prawo i Sprawiedliwość chce się wycofać z tego krytykowanego rozwiązania.

Fot. Shutterstock

Wprowadzone zmiany miały obowiązywać od stycznia 2024 roku, ale teraz wygląda na to, że partia rządząca zmierza do zmiany tego przepisu.

W wyniku ustawy z 29 października 2021 r. dotyczącej zmian w ustawie o podatku dochodowym oraz niektórych innych ustaw, wprowadzono zmniejszenie limitu obrotu gotówkowego z 15 000 zł do 8 000 zł w ramach Polskiego Ładu (art. 22 pkt 1). Zmiana ta ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2024 r.

Propozycja zmniejszenia limitu obrotu gotówkowego w ramach Polskiego Ładu już na etapie projektu spotkała się z krytyką ze strony przedsiębiorców i doradców podatkowych. Wydaje się, że ich argumenty dotarły do ustawodawcy, co skłoniło partię Prawo i Sprawiedliwość do złożenia projektu zmian w Sejmie.

Projekt ma na celu odwołanie wcześniej krytykowanego obniżenia limitów płatności gotówkowych. Decyzja o ewentualnych zmianach będzie zależała od dalszych działań ustawodawcy oraz przebiegu debaty nad projektem w Sejmie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]