Jest dodatek na żywność. Oto, gdzie i jak złożyć wniosek

Wprowadzono dodatek na żywność. Kto może dostać? Ile można otrzymać? Gdzie trzeba złożyć wniosek? Odpowiadamy.

Fot. Pixabay

Co to jest dodatek na żywność i gdzie złożyć dokument?

Inflacja sprawiła, że wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji życiowej. Dlatego wprowadzono między innymi dodatek na żywność.

Jeżeli Was to dotknęło warto zwrócić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy wiedząc o Was coś więcej będą mogli zaoferować Wam wsparcie.

Można otrzymać np. dodatek na gorący posiłek nazwany potocznie dodatkiem na żywność. To pieniądze, które wpływają co miesiąc na konto, a przeznaczyć je trzeba np. na posiłek w szkole dla dziecka uczęszczającego do przedszkola lub szkoły.

Ile można otrzymać?

Pod uwagę brane jest kryterium dochodowe. Dochód na samotną osobę wynosić może 634 zł, a dochód na rodzinę 514 zł na każdego członka rodziny. Oznacza to, że jeżeli zarabiasz np. 3000 zł, a na utrzymaniu masz 6 osób to jeszcze się kwalifikujesz.

Urzędnicy do każdej sprawy podchodzą indywidualnie i być może będą mogli doradzić Ci i pomóc, jeżeli jesteś w trudnej sytuacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]