Wypadek polskiego autobusu przy granicy. Wielu rannych, w tym dzieci

W Niemczech na autostradzie pomiędzy miejscowościami Świecko a Berlin doszło do wypadku, w którym uczestniczył polski autokar. W wyniku zdarzenia rannych zostało 52 osób, z czego 10 jest w stanie ciężkim – podaje Wirtualna Polska za policją z Frankfurtu.


W Niemczech na autostradzie pomiędzy Świeckiem a Berlinem doszło do wypadku drogowego z udziałem autokaru. Wstępne informacje wskazują na wielu rannych. Decyzją Komendanta Głównego Policji na miejsce zostali skierowani polscy policjanci celem wsparcia w działaniach ratunkowych” – czytamy. 

Niemieckie media informują, że doszło do zderzenia trzech pojazdów: autobusu oraz dwóch ciężarówek, w tym wspomnianej cysterny.

Zgodnie z wstępnymi danymi, kierowca ciężarówki poruszającej się w kierunku Berlina próbował zmienić pas ruchu. W trakcie tego manewru, jego pojazd uderzył w znajdującą się przed nim ciężarówkę, a następnie zderzył się z bokiem autokaru.

 

 

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]