Szykuje się załamanie pogody. Czego możemy się spodziewać?

Z wizją ciepłego i słonecznego maja możemy się niestety pożegnać. Załamanie pogody ma nastąpić już po weekendzie i przyniesie nam deszcz i ochłodzenie. Ponadto IMGW ostrzega przed opadami gradu oraz burzami

Fot. Pixabay

Jak informuje Interia.pl, pomimo iż czwartek zapowiada się ciepły, od 16 stopni C. na północnym wschodzie do nawet 22 stopni C. na zachodzie, to już w piątek pogoda ma ulec gwałtownej zmianie. Z większości rejonach Polski zapowiadane są opady deszczu i spore zachmurzenie. Termometry będą pokazywać od 14 do 21 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie w Zakopanem (14 st. C) i Gdańsku (16 st. C), najcieplej natomiast w Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim – około 21 st. C.

W weekend podobnie możemy doświadczyć silnego zachmurzenia oraz opadów, a w południowo-zachodniej i południowej części kraju spodziewane są pierwsze burze. Najcieplej będzie nadal w centrum i na północnym wschodzie – od 20 do 22 stopni Celsjusza. Najniższe temperatury będą na południu – około 18 stopni C.

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia do kraju przyjdzie zimne i wilgotne powietrze, co spowoduje znaczne obniżenie temperatury. W niektórych rejonach w ciągu dobry termometry mogą pokazać nawet 10 stopni mniej. Ponadto, nie ustępować będą opady deszczu oraz pojawić się mogą burze. Meteorolodzy ostrzegają również przed gradem, ulewami oraz porywistym wiatrem. Zagrożenie mogą stanowić także wezbrania rzek i lokalne podtopienia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]