Ważne zmiany w wystawianiu e-recept. Ministerstwo Zdrowia zapowiada ograniczenia

Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć procedurę wystawiania e-recept. Ma to na celu zapanowanie nad elektronicznym rynkiem farmaceutycznym

Fot. Pixabay

Jak podaje interia.pl, Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzenie zakazu sprzedaży części leków na e-recepty przez internet. Dodatkowo wejść w życie ma obowiązkowa konsultacja z lekarzem przez wystawieniem takiej recepty. Teleporady stały się już codziennością i wielu pacjentów korzysta z tej metody konsultacji z lekarzem. Jednak resort zdrowia dostrzega nadużycia dotyczące zarówno teleporad, jak i wypisywania recept online.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że planowane jest opracowanie nowych przepisów, które mają na celu wyeliminowanie takich problemów. Chodzi przeważnie o ograniczenie możliwości wypisywania na e-receptach określonych grup leków, którymi mogą być m.in. środki uzależniające, odurzające lub zawierające substancje psychotropowe.

Projekt zakłada, że wypisywanie recepty na takie leki będzie mogło być wystawione jedynie w formie elektronicznej oraz będzie wymagało osobistej konsultacji z lekarzem. Planowane jest ponadto ograniczenie liczby wystawianych przez lekarzy recept. Do tej pory jeden doktor mógł wystawić nawet setki recept dziennie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]