Czekasz na zwrot podatku? Uważaj, bo stracisz pieniądze!

Bank Santander ostrzega przed oszustami, którzy próbują wykorzystać okres składania zeznań podatkowych i wyłudzić pieniądze. 

Fot. Kraków w Pigułce

Rozsyłają oni wiadomości sms, w których informują o rzekomym zwrocie podatku. W wiadomości znajduje się link prowadzący do fałszywej strony rządowej. Przestępcy w ten sposób chcą pozyskać dane do logowania do bankowości elektronicznej oraz w kolejnym kroku wyłudzić pieniądze z Twojego konta bankowego.

Przykładowy SMS: 

Fot. Bank Santander

Do podatników również rozsyłane są fałszywe wiadomości e-mail,  w których nadawca prosi o skanowanie załączonego kodu QR w celu odebrania zwrotu podatku. Po zeskanowaniu kodu następuje przekierowanie do fałszywej strony, wyłudzającej dane do logowania do bankowości elektronicznej.

Fot. Bank Santander

Jak się chronić ?

  • Upewnij się, że strona, na której wpisujesz swoje dane do logowania, jest prawdziwa.
  • Nie otwieraj linków i załączników od nieznanych nadawców, które wzbudzają podejrzenia.
  • Podczas logowania do bankowości Santander internet korzystaj tylko z adresu www.centrum24.pl lub przechodząc z oficjalnej strony banku.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]