Nowe przepisy! Urząd Skarbowy dokładnie sprawdzi twoje wydatki!

Urząd Skarbowy oraz inne upoważnione jednostki będą posiadać niemal kompletną wiedzę na Twój temat. Twoje zakupy, posiłki w restauracjach, rachunki czy nawet artykuły spożywcze na śniadanie będą im znane, o ile spełnione zostaną określone kryteria. Jest to wynik nowego przepisu prawnego, który wkrótce wejdzie w życie.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Wkrótce tradycyjne faktury zostaną zastąpione przez e-faktury. Dla jednych będzie to znaczne udogodnienie, dla innych przykre zobowiązanie i konieczność dostosowania swoich systemów. Ta zmiana dotyczy nie tylko przedsiębiorców, ale także każdego obywatela Polski.

Faktury mają zostać wprowadzone do rejestru, z którego będą mogły je pobrać instytucje takie jak prokuratura, policja, urząd skarbowy czy nawet ministerstwa. Celem jest kontrolowanie i monitorowanie przepływu pieniędzy, aby zapobiec nadużyciom.

Warto zauważyć, że faktury imienne są często wystawiane przez firmy energetyczne, telekomunikacyjne, dostawców internetu, telewizji kablowej, elektromarkety oraz inne organizacje. W związku z tym urzędnicy będą mieli wgląd w wydatki obywateli. Faktury są również używane przy rozliczeniach, np. z pracodawcą, który przeznacza środki na podróże służbowe. W takim przypadku z faktur można odczytać praktycznie cały plan dnia, łącznie z kolacją czy śniadaniem.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]