Są wyniki badań! Rakieta, która spadla pod Bydgoszczą, pochodziła z Rosji!

Pocisk znaleziony w kwietniu w pobliżu polskiej Bydgoszczy został wyprodukowany w Rosji – podaje RMF FM.

Fot. Kraków w Pigułce

W Zamościu pod Bydgoszczą znaleziono wyprodukowany w Rosji pocisk cruise X-55. To wstępne ustalenia Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, który wykonuje oględziny obiektu na zlecenie prokuratury” – podały media.

Zgodnie z opinią ekspertów, X-55 prawdopodobnie przelatywał nad wschodnią granicą Polski, ponieważ polska armia nie posiada w swoim arsenałach takiego typu pocisku. Prokuratura zakwalifikowała spadający pocisk jako stanowiący zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób.

Według informacji przekazanych przez dowódcę operacyjnego Sił Zbrojnych RP, Tomasz Piotrowskiego, pocisk mógł spaść na ziemię 16 grudnia, ale nie doszło wówczas do wybuchu i nikomu nic się nie stało.

27 kwietnia polskie władze ogłosiły, że niedaleko Zamościa, w odległości 15 km od Bydgoszczy, odkryto szczątki „nienazwanego wojskowego obiektu latającego”. Stacja radiowa RMF FM ustaliła, że była to rakieta powietrze-ziemia z napisami w języku rosyjskim. Początkowo sądzono, że została wystrzelona przez polską armię w trakcie ćwiczeń. Następnie portal Onet, powołując się na źródła wojskowe, podał, że mogło to być rakieta cruise X-55, która spadła. Mówiło się również, że została ona wystrzelona z terenu Białorusi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]