Nieoczekiwane podwyżki cen w Warsie. Ile trzeba zapłacić za posiłek w pociągu?

Od czwartku obowiązują wyższe ceny w wagonach gastronomicznych PKP Intercity. Dotyczy to oferty śniadaniowej, obiadowej, zup, deserów oraz alkoholi

Fot. Pixabay

Portal Interia.pl informuje, że od wczoraj obowiązuje podwyżka cen w Warsach. Zmianę objęto również kartę dań, w której zmieniono szatę graficzną, aby upamiętniała 75-lecie istnienia Warsu. Portal porównał obecne ceny posiłków do tych, które obowiązywały od października zeszłego roku.

Za kotlet schabowy trzeba zapłacić teraz złotówkę więcej, a przed zmianą cen kosztował 38,50 złotych.  Tyle samo podrożały tagliatelle z bolognese (obecna cena to 34,50 złotych), pierogi z mięsem lub pierogi galicyjskie (obecnie kosztujących 29,50 złotych) oraz żurek, za który obecnie zapłacimy 17,50 złotych.

Cena zupy dnia natomiast wzrosła z 14,50 złotych do 16,50 złotych. Taka sama podwyżka obowiązuje również zestaw śniadania polskiego, w skład którego wchodzą jajka, szynka, warzywa, chleb i masło. Cena tego zestawu wzrosła z 24,50 złotych do 26,50 złotych. Jajecznica na maśle zdrożała o złotówkę i kosztuje obecnie 20,50 złotych. Wielbiciele racuchów z jabłkami również muszą za nie zapłacić o złotówkę więcej, czyli 23,50 złotych.

Interia dodaje, że w pociągach IC nie będzie już możliwości zamówienia szarlotki. Obecnie dostępne jest jedynie ciasto dnia, za które należy zapłacić 14,50 złotych (podrożało o 50 groszy). Tyle samo zdrożała szarlotka, która dostępna jest tylko w pociągach wyższych kategorii, czyli EIP, EIC oraz EC. Natomiast ceny gazowanych napojów, soków oraz kawy nie uległy zmianie. Zdrożało jednak piwo (z 13,90 na 14,50 złotych), cydr oraz piwo bezalkoholowe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]