Oszustwo na paczkę – Uważaj na te wiadomości SMS

Cyberprzestępcy zazwyczaj poszukują coraz nowszych metod wyłudzania pieniędzy ale również uciekają się do starych sposobów. Jednym z nich jest wiadomość o rzekomej dostawie paczki

Fot. Pixabay

Oszuści kolejny raz podszywają się pod Pocztę Polską, w celu wyłudzenia pieniędzy od potencjalnych ofiar. Jak podaje portal dobreprogramy.pl, oszustwo na paczkę było swego czasu bardzo popularnym procederem oraz prawdziwym przekleństwem dla odbiorców. Teraz niestety powraca, jednak w nowym wariancie.

Wiadomość rzekomo pochodzi od Poczty Polskiej i dotyczy problemów z dostawą paczki. Tak brzmi treść wiadomości: „Dostawa paczki została zawieszona z powodu braku numeru ulicy w paczce. Sprawdź i aktualizuj poprawny adres…”. Na samym końcu podano adres strony internetowej „plosak-pcozat.com”. Już na wstępie w oczy rzucają się dwie rzeczy. Po pierwsze składnia zdania wskazuje na to, że nie może być to wiadomość wysłana przez autentyczną instytucję.

Przede wszystkim jednak rozbawić może adres strony internetowej, po kliknięciu w który mamy rzekomo możliwość wznowienia dostawy paczki. Prawidłowy adres instytucji to oczywiście poczta-polska.pl. Oczywiście jednak mogą zdarzyć się osoby, które nie przypatrzą się uważnie fałszywemu adresowi, dlatego bardzo ważne jest w tym wypadku dokładne czytanie otrzymywanych wiadomości. Ponadto pod żadnym pozorem należy nie otwierać podanych linków.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]