Zszokowała Cię emerytura Jarosława Kaczyńskiego? Donald Tusk bije go na głowę!

Wczoraj pisaliśmy o emeryturze Jarosława Kaczyńskiego. Chociaż emerytura prezesa PiS jest bardzo wysoka, a wraz z dietą i dodatkami wręcz ogromna, jest jeden polityk, który otrzymuje jeszcze więcej. To Donald Tusk.

Fot. Shutterstock

Donald Tusk otrzymuje emeryturę z Polski oraz emeryturę europejską, za sprawowanie urzędu Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Ponieważ to prestiżowa i jedyna w swoim rodzaju funkcja, emerytura też jest niemała.

Ponieważ Donald Tusk nie jest aktywnym w Sejmie politykiem, nie musi składać oświadczenia majątkowego, jednak media policzyły ile może wynosić zarówno polska, jak i europejska emerytura.

Emerytura europejska to 4600 euro, czyli około 21 tys. zł brutto. „Super Express” spekuluje, że emerytura polska byłego premiera to 10 tys. zł brutto, co daje łącznie sumę 30 tys. zł miesięcznie. To więcej niż np. emerytura prezydencka w Polsce, która wynosi około 10,5 tys. zł. Trzeba jednak pamiętać, że szacunki emerytury zostały wyliczone bez twardych danych i mogą się różnić od faktycznej kwoty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]