Kilka tysięcy złotych z ZUS. Trzeba złożyć wniosek! Inaczej pieniądze przepadną. Termin mija za 4 dni!

Zmiany w zasadach wypłacania zasiłków na urlopach macierzyńskim i rodzicielskim, w tym wydłużenie urlopu rodzicielskiego o 9 tygodni, są istotne dla rodziców. Jest ważne, aby być świadomym tych zmian i dostosować swoje działania odpowiednio. Jeśli rodzice chcą skorzystać z zwiększonego zasiłku macierzyńskiego i wydłużyć urlop rodzicielski, ważne jest złożenie wniosku w odpowiednim terminie. Termin na złożenie wniosku mija 17 maja, dlatego warto się pospieszyć i nie zwlekać z załatwieniem formalności.

Fot. Pixabay

Jeśli osoba była ubezpieczona i w dniu wejścia w życie ustawy, czyli 26 kwietnia, pobierała zasiłek macierzyński za okres urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego lub urlopu rodzicielskiego, to ma prawo do zasiłku macierzyńskiego w nowej wysokości oraz ewentualnego wydłużenia urlopu rodzicielskiego.

Wprowadzone zmiany mają na celu zapewnienie większego wsparcia finansowego dla rodziców i umożliwienie im wydłużenia czasu pobierania zasiłku macierzyńskiego. W przypadku osób, które już pobierają zasiłek macierzyński, nowe przepisy gwarantują prawo do korzystania z podwyższonej kwoty zasiłku i przedłużenia urlopu rodzicielskiego o 9 tygodni.

Nowe przepisy przewidują zmianę wysokości świadczenia zasiłku macierzyńskiego o 10% w przypadku urlopu macierzyńskiego, a więc  można zyskać dodatkowe środki finansowe. Zwiększenie o 10% może przynieść dodatkową kwotę, która może wynosić nawet kilka tysięcy złotych w zależności od okresu pobierania zasiłku macierzyńskiego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]