Zauważyłeś dziwny znak na swoich drzwiach? Uważaj!

Widzisz dziwny znak na swoich drzwiach? Uważaj! Oznacza to, że możesz być na celowniku złodziei.

Fot. Shutterstock

Najpierw złodzieje obserwują dany lokal, jego mieszkańców i to, jak się zachowują, a potem oznaczają kilka mieszkań, by obrobić je jednej nocy lub za dnia, kiedy nikogo nie ma w domu. Pozostawiają też różne wskazówki dla innych członków grupy. Oczywiście nie każdy z nich korzysta z tych samych metod.

Oto kilka najpopularniejszych metod oznaczania mieszkań i domów do obrabowania:

  1. Znaki i symbole: Niektórzy złodzieje rysują znaki lub symbole na drzwiach, skrzynkach pocztowych, czy ścianach budynków, by zasygnalizować innym członkom grupy, które mieszkania są dobrymi celami. Znaki te mogą oznaczać różne informacje, takie jak czas wyjścia mieszkańców, dostępność alarmów, czy czy mieszkanie jest puste.
  2. Oznaczenia na chodnikach: Podobnie jak w przypadku znaków na budynkach, niektórzy złodzieje mogą używać kredy, farby czy taśmy, aby oznaczyć chodniki przed domami, które mają zostać obrabowane.
  3. Pozostawione przedmioty: Przestępcy mogą zostawiać przedmioty, takie jak kamienie, patyczki, czy kawałki papieru w określonych miejscach, aby sygnalizować, że dany dom jest dobrym celem.
  4. Niewielkie uszkodzenia: Złodzieje mogą celowo uszkodzić np. ogrodzenie lub drzwi, aby sprawdzić, jak szybko zostanie to naprawione. Szybkość naprawy może im dostarczyć informacji o tym, czy mieszkańcy są uważni i jak często są w domu.
  5. Fałszywe ulotki, wizytówki czy ogłoszenia: Złodzieje mogą zostawiać takie materiały w określonym miejscu, aby sprawdzić, czy zostaną usunięte przez mieszkańców. Jeśli materiały pozostaną nieruszone przez dłuższy czas, może to oznaczać, że nikt nie przebywa w domu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]