Masz stała pracę? Może objąć Cię nowe świadczenie dla osób pracujących

Jest projekt dodatkowego świadczenia dla osób pracujących. Wystarczy, że jesteś na etacie i dodatkowe pieniądze mają spływać co miesiąc na konto.

Pomysł nowego świadczenia potwierdził w rozmowie z „Faktem” Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej. Miałoby być to dodatkowe 500 zł dla wszystkich, którzy pracują na etacie. Na razie decyzja na ten temat nie została podjęta, jednak przed wyborami wszystko jest możliwe. Obiecano już podwyżki świadczenia 500 plus, które stało się świadczeniem 800 plus. Wcześniej politycy zarzekali się, że prace nie są prowadzone, a świadczenie mogłoby się przyczynić do wzrostu inflacji.

Podobne rozwiązania funkcjonują też w innych krajach, choć na wielu różnych płaszczyznach. Niektóre kraje wprowadzają dodatki finansowe dla osób pracujących, aby zwiększyć dochody pracowników o niskich zarobkach, zachęcić do zatrudnienia lub wspierać określone grupy zawodowe.

  1. Earned Income Tax Credit (EITC) w Stanach Zjednoczonych – program podatkowy mający na celu pomoc pracownikom o niskich dochodach, szczególnie rodzinom z dziećmi. Pracujący, którzy kwalifikują się do tego wsparcia, mogą otrzymać zwrot podatku nawet, jeśli nie muszą płacić podatku dochodowego.
  2. Working Tax Credit (WTC) w Wielkiej Brytanii – to dodatek dla osób pracujących o niskich dochodach, które spełniają określone kryteria. Wysokość dodatku zależy od sytuacji, takiej jak ilość zarobków, liczba przepracowanych godzin czy sytuacja rodzinna.
  3. Primer Empleo w Meksyku – program rządowy mający na celu wspieranie młodych osób w wieku 18-29 lat w poszukiwaniu pierwszej pracy. Program obejmuje szkolenia zawodowe, staże i wsparcie finansowe.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]