Od kiedy wypłata 800 plus? Zobaczcie zasady wypłaty świadczeń

Rewolucja 500 plus oczekiwana. Program wsparcia dla rodzin z dziećmi, wprowadzony w 2016 roku, ulegnie zmianie od 1 stycznia 2024 roku, zgodnie z zapowiedzią prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. W niedzielę ogłosił, że świadczenie zwiększy się o 300 zł.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, odniosła się do tej propozycji na Twitterze. Wyraziła, że program 500 plus „zmienił perspektywę na rodzinę i jest to wyjątkowa inwestycja.

Za nami #KongresPiS, podczas którego podsumowaliśmy działania rządu @pisorgpl oraz zapowiedzieliśmy kolejne rozwiązania dla polskich rodzin. Polacy na to zasługują! Dziękuję za wszystkie spotkania i rozmowy. Do zobaczenia!” – napisała minister.

 Program 500 plus, znany również jako Rodzina 500 plus, to polski rządowy program wsparcia finansowego dla rodzin z dziećmi, wprowadzony w 2016 roku. Głównym celem programu jest wsparcie rodziców w pokryciu kosztów związanych z wychowaniem dzieci oraz zwiększenie dzietności w kraju.

W ramach programu 500 plus, każda rodzina otrzymuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 złotych (stąd nazwa) miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od dochodów rodziny. Dla pierwszego dziecka świadczenie jest przyznawane wyłącznie rodzinom spełniającym określone kryteria dochodowe.

Zapowiedziane zmiany mają zwiększyć świadczenie wychowawcze do 800 złotych, ale pozostałe zasady przyznawania świadczenia nie ulegną zmianie. Program ten przyczynił się do poprawy sytuacji finansowej wielu rodzin, a także wpłynął na zmianę postrzegania rodziny jako wartości i inwestycji w przyszłość.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]