Odpowiedź Tuska na 800 plus. Planuje poniesienie kwoty wolnej od podatku

Podczas spotkania z mieszkańcami Krakowa Donald Tusk oznajmił, iż wiedział, że Kaczyński będzie obiecywał więcej. Dodał on, że chce, aby kwota wolna od podatku wynosiła 60 tys. złotych

Fot. Shutterstock

„Inflacja od momentu, kiedy 500 plus stało się rzeczywistością polskiej rodziny spowodowała to, że jeśli chcielibyśmy, aby miała taką samą wartość, co w dniu jej wprowadzenia, to mniej więcej tyle powinna wynosić” – mówił lider Platformy Obywatelskiej podczas spotkania z mieszkańcami Krakowa. Dodał on, że spodziewał się takiego ruchu ze strony opozycji.

Oznajmia również, że pieniądze te nie są podarkiem od władzy, z kieszeni prezesa PiS, a pochodzą z podatków. Przyznał, że nie pozwoli aby KO uczestniczyła w ryzykownej i nieodpowiedzialnej dla Polski licytacji oraz aby kwestia waloryzacji nie zamieniła się w licytację wyborczą. Dodaje on, że według niego waloryzacja powinna odbyć się na początku czerwca, nie w 2024 roku.

Lider PO przekazał, że jeśli rząd chce zadośćuczynić ciężko pracującym osobom, to należy przegłosować kwotę wolną od podatków w wysokości 60 tys. zł rocznie. Oznacza to, że zwolnieni od podatku będą ci, którzy zarabiają do 5 tys. zł brutto. Wskazał również, aby więcej uwagi poświęcić matkom chcącym wrócić na rynek pracy po urodzeniu dziecka.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]